lirik.web.id
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 #

lirik lagu altin shira – do te mbaj si princeshe

Loading...

[teksti i “do te mbaj si princeshe” ft. denisa gjezo]

[verse 1: denisa gjezo]
zemer une te dua jo nuk e dija
sapo kam kuptuar ndjenjat e mia
me ty une e njoha dashurine
dhe me ty une dua te jem
ti me ben te ndihem thjeshte e lire
dua per shume gjate te jesh shpirti im
me ty jeta ime ka kuptim, sot e ne vazhdim

[pre~chorus: altin shira]
me ty do te jem une cdo dite
se te kam jetе e te kam shpirt
s’ka njeri qе nuk gabon
ne largesi dashurine kupton
me ty do te jem une cdo dite
se te kam jete e te kam shpirt
s’ka njeri qe nuk gabon
ne largesi dashurine kupton

[chorus: denisa gjezo, altin shira]
zemer une per ty kam shume mall
se ne zemren time ty te mbaj
jo nuk mundem pa ty te rri
se je e vetmja dashuri
pergjithmone une dhe ti
per te bukuren dashuri
ne te mire e ne te keq
do te mbaj si nje princeshe
[verse 2: denisa gjezo]
zemer une te dua jo nuk e dija
sapo kam kuptuar ndjenjat e mia
me ty une e njoha dashurine
dhe me ty une dua te jem
ti me ben te ndihem thjeshte e lire
dua per shume gjate te jesh shpirti im
me ty jeta ime ka kuptim, sot e ne vazhdim

[pre~chorus: altin shira]
me ty do te jem une cdo dite
se te kam jete e te kam shpirt
s’ka njeri qe nuk gabon
ne largesi dashurine kupton
me ty do te jem une cdo dite
se te kam jete e te kam shpirt
s’ka njeri qe nuk gabon
ne largesi dashurine kupton

[chorus: denisa gjezo, altin shira]
zemer une per ty kam shume mall
se ne zemren time ty te mbaj
jo nuk mundem pa ty te rri
se je e vetmja dashuri
pergjithmone une dhe ti
per te bukuren dashuri
ne te mire e ne te keq
do te mbaj si nje princeshe
[bridge: denisa gjezo & altin shero]
lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej
alele lej lej lej, lej lej lej

[chorus: denisa gjezo, altin shira]
zemer une per ty kam shume mall
se ne zemren time ty te mbaj
jo nuk mundem pa ty te rri
se je e vetmja dashuri
pergjithmone une dhe ti
per te bukuren dashuri
ne te mire e ne te keq
do te mbaj si nje princeshe