lirik.web.id
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 #

lirik lagu 2po2 feat. flori mumajesi – gjithe jeten

Loading...

ke, zemrën time n’duar gjithë jetën
botën sheh si ta fala unë
më urren dhe më do me shumë.

ke, zemrën time n’duar gjithë jetën
botën sheh si ta fala unë
më urren dhe më do me shumë

gjithë jetën, bajagti rrugtim i gjat’
jemi t’gjith n’këtë marsh për në qiellin e shtat’
e dimë se kjo rrugë na ngjan në labirinth
në beteja e sfida gati për çdo dit’

e kur je vetëm, ki me lyp po ski me gjet’ as vetën
derisa se ki personin që ta fal gjith’ jetën
e kur e gjen, ka me t’nxeh nji’ diell
thuhet se me kon dy veta bashk’ shkruhet n’qiell

m’anej thu: “zemer, une t’du veç ty ”
“imazhin tond e kom tfiksum e n’kry”
pranoje, edhe nëse je mangup deri n’skejt
ki mu bo si engjëll para ktij personi t’shejt’

s’ka me rrejt, zemra rreh veç për njo’
njo, bash’ veç njo tjera bile as që njoh
rri sinqert, thuje të vërtetën
gjithë jetën.

ke, zemrën time n’duar gjithë jetën
botën sheh si ta fala unë
më urren dhe më do me shumë.

gjithë jetën, mu së’m duket shum’ me ta fal
m’kujtohet sikur sot kur u pam’ për her’ t’par’
vitet ikën, imazhet nuk u prishën
e shoh at’ moment edhe sot high definition

une pa ty, shpesh e pys’ vetën
kisha mbet t’u t’lyp’ n’tona ant gjith’ jetën
bonie & clyde ne versionin shqiptar
na kunder krejt botës a i din hapat e par’

bashk’ për çdo dit’, dashni pa limit
dy rrebela t’ri, bashk’ deri n’ infinit
gjithë jetën, më duket se të njoh
gjithë jetën, përmes syve t’tu e shoh

veç te ti un e gjej forcën tem
jom me ty, syni jem nuk e kom asni problem
rri sinqert, e thom të vërtetën
se nëse un’ gaboj, ti nuk e harron
gjithë jeten.

ke, zemrën time n’duar gjithë jetën
botën sheh si ta fala unë
më urren dhe më do me shumë

je
ke
botën sheh si ta fala unë
më urren e më do më shume.